Návštěvníci pardubické arény si připlatí za parkování, na průtahu skončí

  8:32,  aktualizováno  13. září 8:41
Pardubice změnily systém parkování v okolí pardubické enteria areny. V době konání sportovních nebo kulturních akcí již nebude možné parkovat na hlavní Hradecké ulici ani na vytížené Sukově třídě. Místo toho se v parkovací zónu změní ulice U Stadionu a Labská a přilehlé plochy.

V blízkosti zimního stadionu půjde nově parkovat jen v ulicích U Stadionu a Labská. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Nový systém by měl přinést zhruba 700 parkovacích míst, na nich se ovšem bude platit.

„Fanoušky čeká úplně nový systém parkování. Nově se bude vybírat za odstavení vozu v okolí haly 30 korun. Bude se stát třeba na místě bývalých jatek nebo v ulici U Stadionu. Věřím, že si naši příznivci rychle zvyknou,“ uvedl šéf HC Dynamo Pardubice Martin Sýkora.

Platit se bude v okolí arény každý den kromě neděle. V ten den totiž je parkovné na většině míst v centru zdarma. Ale budou existovat výjimky. 

„Na místě bývalých jatek a na malém parkovišti vedle sociálky budeme i v neděli vybírat 30 korun za celou dobu zápasu. Je nutné z něčeho zaplatit lidi, kteří budou parkování na místě organizovat,“ uvedl náměstek primátora Petr Kvaš.

Zároveň je nutné připomenout, že až se zápasy budou hrát ve všední dny, tak se 30 korun bude platit všude. „Nemělo logiku, že se na všech parkovištích v centru města platilo, ale hokejoví fanoušci nebo návštěvníci koncertů stáli nedaleko haly zadarmo,“ řekl k ukončení letité praxe, kdy se stálo v jednom pruhu silnice, Petr Kvaš.

Jasné je, že systém parkování před koncerty či právě před hokejovými zápasy se změní od základů. 

„Systém, kdy parkující vozidla zabírají dva ze čtyř jízdních pruhů na průjezdu městem, je neúnosný. Navíc se mi zdá nefér, když návštěvníci sportovních a kulturních akcí v aréně parkují v jejím okolí bezplatně, zatímco každý jiný motorista, ať obyvatel Pardubic, nebo návštěvník, musí za stání v centru platit,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Petr Kvaš, zvolený za ODS.

Město jedná i s vlastníky dalších pozemků

Návštěvníci arény budou moci od předposlední zářijové neděle v době akce parkovat, kromě již vyznačených parkovacích míst, také po jedné straně ulic Labská a U Stadionu a na přilehlých plochách města i Nadace pro rozvoj města Pardubic. 

„Město jedná i s vlastníky dalších pozemků v této lokalitě o možnosti nárazového parkování. Za parkování na těchto odstavných plochách zaplatí motoristé jednorázově 30 korun,“ uvedla mluvčí radnice Nataša Hradní.

Ulice Labská i U Stadionu budou po dobu sportovních a kulturních akcí v aréně fungovat v jednosměrném režimu s vjezdem pouze z Hradecké ulice, tedy po nábřeží u mostu Pavla Wonky. 

Na všechny dopravní změny bude motoristy v předstihu upozorňovat dopravní značení.