Pardubice se znovu stanou zrcadlem amatérského umění

  10:46
V polovině června dostane v centru Pardubic znovu prostor amatérská kultura našeho města. Jarní část městských slavností s názvem Zrcadlo umění tradičně představí nadšené jednotlivce i soubory a potěší věrné diváky i náhodné kolemjdoucí. Město nabídne řadu osvědčených i nových prostor k prezentaci umění tanečního, divadelního, hudebního i výtvarného.

Festival Zrcadlo umění v Pardubicích | foto: Radek Kalhous, MAFRA

„Ve čtvrtek 14. června dopoledne zahájí Zrcadlo umění oblíbené vypouštění balónků na Pernštýnském náměstí. Tomuto okamžiku tradičně přihlížejí stovky dychtivých dětských očí, letos se všichni návštěvníci mohou těšit na balónky v barvách trikolóry jako připomínku 100. výročí založení republiky. Na náměstí hned poté pobaví nejen děti pardubická skupina Mixle v Piksle.

Neodmyslitelnou součástí festivalu je oblíbený vědecko- technický jarmark pardubické univerzity, děti se budou moci zapojit také do výtvarných dílen,“ láká na čtvrteční program náměstek primátora Jakub Rychtecký.

V pátek se program přesune především na třídu Míru, kde se dopoledne uskuteční výtvarná akce zaměřená na prvorepublikové umění s názvem Tvoříme na bulváru. Třída Míru se v tento den také promění v taneční parket a od rána do večera se zde budou prezentovat pardubické taneční soubory.

„Hudba bude v pátek znít z Machoňovy pasáže, a odpoledne také ze zámku či z Tyršových sadů – zámek ožije hudbou (nejen dětských) pěveckých sborů, u kavárny v sadech budou hrát hudebníci z pardubické konzervatoře Trio Random. Nenechte si ujít ani sobotní koncerty na Pernštýnském náměstí, kde zazní hardrockové, jazzové, swingové i šlapeťácké hity, ale také indierockové melodie či hudba kombinující rock a hip-hop,“ jmenuje některé z hudebních lahůdek programu Miloš Adamů, ředitel pořadatelského Domu dětí a mládeže Alfa.