Překupník prodával padělky značkových elektrocentrál za desetinovou cenu

  16:52
Na názvu renomované značky chtěl vydělat podvodník prodávající v obci u Litomyšle elektrocentrály. Výrobky, které napodobovaly produkty značky Honda, ale prodával podezřele levně.

Na pohled zdánlivě originální elektrocentrálu nabízel překupník za desetinovou cenu. | foto: Celní úřad pro Pardubický kraj

Na popud policie se případem zabývají krajští celníci. Ti si s mužem sjednali schůzku s tím, že mají zájem o jeho zboží, a nestačili se divit.

Osobní auto bylo napěchované přístroji, které měly svým vzhledem navodit dojem, že jsou to originální výrobky značky Honda.

„Zařízení na výrobu proudu v hodnotě několika desítek tisíc korun muž z Česka nabízel ani ne za desetinovou cenu tří tisíc korun,“ uvedl Tomáš Culek z Celního úřadu pro Pardubický kraj.

Vzhledem k tomu, že zadržený muž nepředložil žádné doklady ani návod k obsluze přístrojů, jde podle celníků s vysokou pravděpodobností o padělky.

Elektrocentrály si teď k posouzení převzalo zastoupení originální značky.

Fotogalerie

„Pokuta za protiprávní jednání se může vyšplhat až na jeden milion korun,“ dodal Tomáš Culek.

Celníci potenciální zákazníky varují před nákupem výrobků, které prodejci nabízejí za výrazně nižší cenu a bez patřičných dokladů prokazujících jejich kvalitu.

Je totiž často pravidlem, že většinou jde o neoriginální zboží, jehož užívání může být nebezpečné.

Autor: