iDNES.cz

Na Chrudimsku strom usmrtil cyklistu, v nemocnici pak zemřela i jeho žena

  18:30,  aktualizováno  11. května 11:58
Záchranáři v Chrasti na Chrudimsku zasahovali ve středu odpoledne u pádu stromu na cyklistu a chodkyni. Cyklista na místě zemřel, ženu záchranáři letecky transportovali do nemocnice. Tam ale žena svým zraněním také podlehla. Podle policie se jednalo o manželský pár.

Spadlý strom zabil cyklistu, v nemocnici později zemřela i zraněná chodkyně. (10. května 2023) | foto: HZS

Hasiči původně uvedli, že strom spadl na dva cyklisty.

Tisková mluvčí policie Pardubického kraje Andrea Muzikantová iDNES.cz ve středu večer upřesnila, že obětí pádu stromu se stal čtyřiasedmdesátiletý muž, který vedl kolo.

Nakonec však zemřela i jeho o deset let mladší manželka. Ta byla na místě pěšky se svými pěti psy. Jeden ze psů se poté zaběhl, což musela řešit odchytová služba.

Zatímco cyklista zemřel na místě, ženu ještě záchranáři oživovali a letecky ji transportovali do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Tam svým zraněním podlehla.

Nešťastnou událost nyní prověřují chrudimští kriminalisté. „Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti. K posouzení stavu stromu byl přibrán i znalec z oboru dendrologie a arboristiky,“ doplnila Muzikantová.

Chrasť na Chrudimsku

Chrasť na Chrudimsku

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor:
zpět na článek