Senior při výcviku v autoškole řídil opilý, předtím mu řidičák za alkohol sebrali

  10:30
Devětašedesátiletého muže nachytali policisté v České Třebové, jak řídí opilý během výcviku v autoškole. Dechovou zkouškou u něj zjistili 1,3 promile alkoholu. Instruktor opilost svého žáka před jízdou neodhalil.

Vozidlo autoškoly policisté kontrolovali v minulém týdnu, zastavili jej v ulici Dr. E. Beneše v České Třebové. Vůz řídil devětašedesátiletý senior, který ve výcviku nadýchal 1,3 promile.

„Výsledek zaskočil i přítomného instruktora. Ten posilnění alkoholem u svého žáka před výcvikovou jízdou neodhalil,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Výcviková jízda tedy skončila, opilého muže policisté převezli na vyšetření do orlickoústecké nemocnice a vozidlo autoškoly z místa odvezl samotný instruktor.

„Ten ze zákona ani nemá oprávnění provést u žáka dechovou zkoušku. Pokud má ale podezření, že by mohl být pod vlivem alkoholu, může si k provedení zkoušky přizvat osobu pověřenou zákonem,“ vysvětlila Muzikantová s tím, že i na žáky autoškol se již vztahuji stejná pravidla jako na řidiče.

Muž přišel o řidičák kvůli pití, při přezkoušení v autoškole zase řídil opilý

Muž se přiznal, že předchozí večer vypil přibližně litr vína, policisté navíc zjistili, že senior je v dostupných systémech vedený jako neřidič. „V minulosti mu již byl udělen zákaz řízení za jízdu pod vlivem alkoholu,“ dodala Muzikantová.

Prostřednictvím kurzu v autoškole se snažil získat řidičák zpět, ale na to může podle policie na dlouhou dobu zapomenout. Ve zkráceném řízení bylo muži sděleno podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„V případě odsouzení mu hrozí až rok vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ řekla Muzikantová.

Zkušení řidiči z řad novinářů zkusili znovu autoškolu. Vyhořeli všichni (9. října 2019)

9. října 2019

SMLSALOVINY aneb jak žít a přežít

Sledovat další díly na iDNES.tv
Autor: