iDNES.cz

Nevím, co s ním, stěžoval si strážníkům školák. Jeho otec ležel opilý na ulici

  13:06
Kvůli ležícímu opilci vyjížděli o víkendu strážníci k bočnímu vchodu Paláce Pardubice. Rutinní zásah ale odhalil problémy v rodině, kterými se bude zabývat i OSPOD. Strážníkům se totiž na místě přihlásil školák, který řekl, že onen opilec je jeho otec a že neví, co s ním má dělat.

O chlapce se do příjezdu babičky postarali na služebně strážníci. | foto: Městská policie Pardubice

„Muž nebyl schopen pohybu. Ležel na zemi a před hlídkou neustále popíjel limonádu. Jak se ukázalo, byla naředěná alkoholem,“ řekla mluvčí strážníků Lucie Klementová. Výsledek dechové zkoušky 3,16 promile tedy nikoho nepřekvapil.

Strážníci se nejprve postarali o chlapce, který věkem spadá na druhý stupeň základní školy. S jeho pomocí se jim podařilo kontaktovat babičku, která přislíbila, že vnuka vyzvedne.

Vzhledem k delší dojezdové vzdálenosti z místa bydliště bylo nutné školákovi zajistit azyl. Po domluvě s pracovnicí sociálky bylo rozhodnuto, že chlapec počká na babičku na služebně, kde mu strážníci zajistili komfort a uvařili mu čaj.

Druhá hlídka se ujala otce, kterého dopravila na záchytku. Po vystřízlivění dostal účet za lékařskou péči a rovněž pokutu. Tím to ale nekončí. Bude mít co vysvětlovat rodině i úředníkům odboru sociálněprávní ochrany dětí, kteří se budou případem dále zabývat.

Autor:
zpět na článek