VIDEO: Mladík se sluchátky ignoroval houkající auto strážníků za zády

  13:02
Houkající auto strážníků za svými zády ignoroval mladík přecházející třídu Míru v centru Pardubic. Když se mu strážníci vyhýbali, viděli, že má v uších sluchátka. Apelují proto na všechny posluchače v ulicích, aby si dávali pozor.

Hlídka vyjela k akutnímu případu ve středu ráno. Strážníci využili oprávnění k přednostní jízdě a s houkající sirénou a zapnutým majákem projížděli třídou Míru v Pardubicích, kde je provoz aut omezený v podstatě na režim pěší zóny. 

„To zcela evidentně nevadilo mladému muži, který si prostředkem bulváru vykračoval, jako by se nic nedělo, a nenechal se vyrušit ani zintenzivněným tónem sirény s pomocí takzvaného hornu,“ popsal situaci mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora.

Jeho kolega za volantem se muži raději vyhnul. Teprve když strážníci chodce míjeli, zjistili, že mu trčí z uší sluchátka.

„Chodec má povinnost se před vstupem do komunikace přesvědčit, zda je bezpečno přecházet. Tady nejde o paragrafy, ale především o život a o zdraví. Pakliže přes muziku neslyšíte naplno puštěnou sirénu policejního vozu ani takto zblízka, tak nepatříte na ulici, ale na ušní oddělení,“ dodal Sejkora.

Autor: