Tousty na koncert kvůli nehodě nedovezli, tak je přinesli jako poděkování

  16:00
Tereza Tichá a Martin Fousek přišli na stanici poděkovat hasičům, kteří je loni v listopadu zachránili při dopravní nehodě u Blata na Pardubicku. Řidičku kodiaqu, která do jejich auta čelně narazila, policisté obvinili z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Hrozí jí až čtyřletý pobyt ve vězení nebo peněžitý trest.  

Tereza Tichá a Martin Fousek přišli poděkovat hasičům. | foto: HZS Pardubického kraje

Tichá a Fousek tehdy mířili kolem půl třetí odpoledne na koncert jejich oblíbené hudební skupiny Dymytry.

Najednou proti nim na silnici I/37 u Blata vyjelo auto, které se nijak nesnažilo uhnout. Fousek tehdy neměl kam svůj vůz strhnout, byl už téměř mimo silnici, řidička kodiaqu do jejich fabie v plné rychlosti narazila.

„Martin tehdy při nehodě zůstal zaklíněný ve voze, Tereze se téměř nic nestalo a vystoupila z auta sama. Hasiči tedy museli ze zdemolovaného vozu vyprostit Martina, který byl vrtulníkem letecké záchranné služby transportován do nemocnice,“ připomněla nehodu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Dvojice nyní přijela hasičům poděkovat. Přivezla jim nejen dárkový koš, ale také trochu netradiční dárek – tousty.

„Tereza měla na koncert s sebou udělané tousty a jeden z nás po nehodě tehdy mlsně koukal a prohodil větičku, že by si taky dal tousty. Když to Tereza slyšela, jako poděkování přinesla i tousty,“ řekl jeden z hasičů.

S dalším dárkem přispěchala sama hudební skupina. Když se dozvěděla, že triko Dymytry, v němž jel zraněný řidič na jejich koncert, museli záchranáři rozstříhat, poslala oběma příznivcům dva nové kousky.

Nehodu už uzavřeli i policisté. „Řidičce Škody Kodiaq jsme sdělili obvinění z trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Trestní sazba je zde odnětí svobody na šest měsíců až čtyři roky nebo peněžitý trest,“ řekla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Autor: