Zemina ve výkopu zavalila dělníka, přes snahu záchranářů nepřežil

  12:56
Dělníka pracujícího na stavbě kanalizace v Dolní Moravě zavalila dnes dopoledne ve výkopu zemina. I přes snahu hasičů a záchranářů muž nepřežil.

ilustrační snímek | foto: HZS JmK

„Bohužel je to pravda. Je to velice nepříjemná věc. K nešťastné události došlo asi 100 metrů od našeho úřadu. Viděl jsem tam asi tři hasičská auta a záchranáře. Rychlá tady byla během chvilky, ale dotyčnému dělníkovi už nebylo pomoci,“ řekl starosta Dolní Moravy Ladislav Janočko.

Podle starosty výkopové práce na místě začaly dnes ráno. Proč dělníka zemina zavalila, je předmětem vyšetřování. „Nevím, jestli tam měli už pažení. V těch místech byla šachta. Pokračovali tady s výkopem,“ dodal starosta.

Na místo byl povolán i záchranářský vrtulník, ve vzletu byl však odvolán. „Hlášení na tísňovou jsme obdrželi před 10. hodinou. Na místo okamžitě vyrazila lékařská posádka. Letecká zdravotnická záchranná služba ani nedosedla, protože záchranáři na místě konstatovali zranění neslučitelná se životem,“ uvedla mluvčí krajské záchranky Alena Kisiala.

Podle mluvčí krajských hasičů bylo obtížné se do výkupu s kamením a štěrkem dostat. „Hasiči ihned po svém příjezdu začali s vyprošťováním,“ uvedla Vendula Horáková.

Muž navzdory varování vlezl do výkopu, utržená hlína ho zabila

K nehodě došlo na hlavní příjezdové trase do horského resortu. Na místě jsou kromě hasičů i policisté, kteří odklání dopravu mimo hlavní silnici. Ta je nyní uzavřená. „Provoz řídí policisté. Žádáme řidiče, aby respektovali jejich pokyny. Totožnost zemřelého ověřujeme a okolnostmi a příčinami úrazu s úmrtím se budou zabývat orlickoústečtí kriminalisté,“ uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Dolní Morava se do stavby nové kanalizace za 200 milionů korun pustila loni na podzim. Nákladná investice, kterou realizuje společnost Imos Brno, má být dokončena příští rok.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: