Řidič si dal pár piv, pak narazil do stromu. Auto se kutálelo po poli

  13:40
O velkém štěstí může mluvit šestatřicetiletý řidič, který ve čtvrtek večer nezvládl zatáčku, narazil do stromu a pak se jeho auto několikrát převrátilo přes střechu. Když mu dali policisté dýchnout, měli jasno. Nadýchal 2,26 promile.

Hasiči posádku vyprostili pomocí žebříků. | foto: HZS Pardubického kraje

Nehoda se stala před sedmou hodinou večerní nedaleko Prosetína na Chrudimsku.

„Řidič Volva nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a stavu komunikace, při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal smyk a skončil v poli. Nejprve s vozidlem narazil do stromu, pak se auto několikrát převrátilo přes střechu a nakonec zůstalo na boku,“ řekla policejní mluvčí Dita Holečková.

Dechová zkouška, kterou policisté s řidičem několik minut po nehodě provedli, mluvila za vše. Muž nadýchal 2,26 promile alkoholu.

Řidič, i jeho třicetiletý spolujezdec utrpěli zranění, se kterým byli převezeni do nemocnice. „Oba účastníci nehody utrpěli lehčí zranění. Po ošetření záchranáři byli převezeni do Chrudimské nemocnice,“ řekla mluvčí záchranky Alena Kisiala.

Policisté řidiče stíhají pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny hrozí řidiči až tři roky vězení.

Autor: