Náklaďák plný krav a prasat se převrátil do pole, zvířata překládali hasiči

  10:56,  aktualizováno  16:09
Nákladní auto s přívěsem plné krav a prasat se ráno převrátilo do příkopu poblíž Chrasti u Chrudimi. Jednadvacetiletý řidič vyvázl bez zranění, zvířata hasiči přeložili.

Zvířata zatím přebývají v improvizovaném ohrazení. | foto: Policie ČR

Překládání zvířat komplikovalo provoz, silnice byla průjezdná kyvadlově.

„Hasiči na místě vytvořili provizorní ohradu ze žebříků a následně dírou ve střeše kamionu vytahují  prasata ven. Na pomoc vyrazil i automobilový jeřáb z Pardubic.Celkem bylo uvnitř kolem sto kusů. Převážených krav bylo osm,“ řekla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Odtažením přívěsu bylo možné se dostat k dalším vepřům a následně je zachránit z havarovaného vozu. Zástupce firmy převážející zvířata poslal na místo náhradní kamion pro jejich přeložení a odvezení z místa události. 

Po vyproštění všech zvířat bylo jasné, že nepřežila třetina prasat a jedna kráva. Povoláno bylo také vozidlo kafilérie. Hasiči celé vozidlo po vyproštění vepřů vyčistili. Na místě byli i zaměstnanci veterinární správy.

„U jednadvacetiletého řidiče policisté provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Přesné okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ uvedla policejní mluvčí Dita Holečková.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: