Při střetu dodávky a kamionu na Pardubicku zemřeli čtyři lidé, dva se zranili

  14:30,  aktualizováno  23:42
Dodávka a kamion se odpoledne střetly na silnici I/35 na Pardubicku mezi Holicemi a Chvojencem. Silnice je uzavřená, nehodu na místě dokumentují a vyšetřují policisté. Následky tragické nehody v úseku, kde platí zákaz předjíždění, jsou fatální. Zemřeli čtyři lidé, dva jsou vážně zranění.

Na hlavním tahu z Hradce Králové na Moravu došlo mezi Holicemi a Chvojencem k tragické nehodě. | foto: HZS Pardubického kraje

V dodávce jelo celkem šest lidí. „Došlo k čelnímu střetu nákladního auta s dodávkou,“ řekla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Podle operačního důstojníka krajské policie byla silnice zcela uzavřená, místo nehody museli řidiči objíždět přes Holice a Chvojenec. Provoz na silnici z Holic na Hradec Králové byl obnoven po 21:00, informovala policie na Twitteru.

Na místě zasahovali profesionální hasiči. „Pomáhali jsme s vyprošťováním dvou zraněných a čtyř mrtvých osob,“ sdělila mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. 

Podle mluvčího záchranky Aleše Malého na místě zasahovaly posádky záchranářů z Holic a Hradce Králové. Dvě vážně zraněné osoby, které byly v ohrožení života, převezly sanitky do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Vrtulník kvůli špatnému počasí vzlétnout nemohl. 

„Šlo o dva muže. Jednomu bylo kolem čtyřiceti let. U čtyř osob z dodávky se nám nepodařilo obnovit základní životní funkce,“ sdělil Malý s tím, že následky nehody byly natolik fatální, že se mrtvé zatím nepodařilo identifikovat.

Později odpoledne policejní mluvčí potvrdila, že posádku dodávky tvořili muži. „U všech zemřelých včetně řidiče dodávky je nařízena soudní pitva. Pětatřicetiletý řidič kamionu podstoupil dechovou zkoušku na alkohol a test na drogy, obojí s negativním výsledkem. Jako jediný vyvázl bez zranění,“ informovala Lenka Vilímková.

Nehoda se stala na hlavním tahu nedaleko křižovatky na Vysoké Chvojno a Horní Ředice na rovném úseku, kde platí zákaz předjíždění. Na rizikové místo s nízkým horizontem upozorňuje dvojité dopravní značení.

Hledá se řidič, jehož měla dodávka předjíždět

Okolnosti nehody dále vyšetřují policisté, podle jejich zjištění však řidič  dodávky měl při jízdě v protisměru předjíždět jiný automobil. „Žádáme řidiče tohoto auta, aby se nám přihlásil na linku 158 nebo na telefonní číslo 725 871 031,“ uvedla pozdě večer policejní mluvčí.

Není to první smrtelná nehoda, která se v tomto úseku stala. Při loňské nehodě zemřel při střetu s kamionem řidič dodávky, který převážel kyselinu. Ke dvěma smrtelným nehodám zde došlo také v roce 2011. 

Dopravní nehoda s větším počtem zraněných se dnes stala i ve Vysokém Mýtě. 

Po poledni se v ulici Českých bratří srazila dvě auta, zraněno bylo sedm lidí. „Zranění nejsou vážná,“ uvedla na Twitteru mluvčí hasičů Vendula Horáková. 

Podle policistů řidič BMW na mokré vozovce zřejmě dostal smyk a čelně se srazil s Volkswagenem Polo.

Autoři: ,