Mladá řidička nestihla předjet seniora, způsobila hromadnou nehodu čtyř aut

  11:26
Nervy na uzdě zřejmě neudržela devatenáctiletá řidička, která na Orlickoústecku v pondělí odpoledne chtěla předjet devadesátiletého řidiče Škody Forman. Jenže to nestihla a v protisměru se střetla s jedoucím autem. Senior, který přejel do protisměru, pak vrazil do další škodovky. Do nemocnice záchranáři převezli spolujezdkyni mladé řidičky, ovšem jen z preventivních důvodů.

Spolujezdkyni devatenáctileté řidičky převezli záchranáři k preventivnímu vyšetření do nemocnice. | foto: HZS Pardubického kraje

Hromadná dopravní nehoda se stala v pondělí v 16:40 na silnici druhé třídy mezi Zámrskem a Dobříkovem, která slouží jako přivaděč k dálnici pro Choceňsko.

Z nehody policisté podezírají devatenáctiletou řidičku vozu Kia Ceed, která po projetí levotočivé zatáčky ve směru na Zámrsk předjížděla devadesátiletého řidiče formana. Jenže se před něj nestačila zařadit a střetla se v protisměru se škodovkou.

D6 poblíž letiště uzavřela hromadná nehoda. Srazilo se šest aut a autobus

„Došlo také ke střetu vozidla Kia Ceed se Škodou Forman, jehož řidič přejel do protisměru, když se snažil vyrovnat náraz. Tam se srazil s další Škodou Octavia,“ řekla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Škodu policisté vyčíslili na 240 tisíc korun. Dechové zkoušky všech aktérů hromadné nehody byly negativní.

23. dubna 2024

Autor: