Při srážce dodávek u Chrudimi zemřel člověk, dalších pět lidí se zranilo

  10:50,  aktualizováno  14:25
Při čelní srážce dvou dodávek na silnici I/37 mezi Medlešicemi a Chrudimí se ráno zranilo pět lidí, další člověk na místě zemřel. Silnice, po které se jezdí z Pardubic na Vysočinu, byla zprůjezdněna po druhé hodině odpoledne.

Nehoda se stala o půl deváté na obchvatu Chrudimi u sjezdu na kruhový objezd u Medlešic. Z dosud nezjištěných příčin se na přehledném úseku čelně  střetl Renault Master s Fordem Transit. 

Fotogalerie

„V renaultu cestoval dvacetiletý řidič, který jel ve směru od Chrudimi. Ve fordu jelo pět cizinců, jeho řidič srážku nepřežil,“ informovala policejní mluvčí Markéta Janovská.  

Na místě zasahovalo šest sanitních vozů včetně dvou lékařů. „Pro jednoho zraněného letěl vrtulník letecké záchranné služby,“ řekl krátce po nehodě mluvčí zdravotnické záchranné služby Aleš Malý. „Mužům bylo kolem třiceti let,“ dodal.

Tři zranění byli převezeni do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, z toho jeden byl transportován vrtulníkem. Do pardubické a chrudimské nemocnice odvezly sanitky po jednom zraněném. 

Podle prvotních informací ČTK byl účastníkem nehody i kamion, to se ale nepotvrdilo.

Mluvčí pardubické policie Markéta Janovská, která byla na místě nehody, potvrdila, že se srazily dvě dodávky. Policisté odkláněli dopravu na starou silnici až do odpoledních hodin. 

„Silnice I/37 je plně průjezdná,“ informovala krátce po 14. hodině mluvčí. 

Příčina tragické nehody zatím není známa. „Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření,“ dodala Janovská.

Autor: