Okradený opilec na nádraží běžel za zlodějem, narazil do posuvných dveří

  9:34
Namol opilý muž pronásledoval na pardubickém nádraží zloděje, který mu ukradl batoh. Vrazil přitom do květináče a do posuvných dveří. Pachatele, který byl také pod vlivem alkoholu, dopadla ostraha, když se snažil vylézt na plot staveniště. Na policii však skončili oba výtečníci.

Při pronásledování zloděje pachatel rozbil posuvné dveře. | foto: MP Pardubice

Dopadený zloděj nadýchal 0,83 promile. Strážníkům tvrdil, že okradenému muži dal pět tisíc korun na drogy, ale jelikož žádné nedostal, vzal si peníze zpět i s úroky.

„Finanční hotovost v ukradeném batohu však dosáhla částky deset tisíc korun, čímž byl hned ve dvou bodech naplněn trestný čin a třiatřicetiletý muž byl předán Policii ČR,“ uvedl mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora.

Zloděj okradl o rok mladšího muže, který nadýchal dokonce přes čtyři promile alkoholu. Ten se snažil svůj batoh získat zpátky a rozběhl se za zlodějem. Cestou vrazil do květináče a protože běžel moc rychle, neotevřely se před ním posuvné dveře, do kterých narazil a poškodil je.

V tu chvíli si mužů všimli pracovníci ostrahy nádraží a oba zastavili. Zloděje s batohem dostihli, když se snažil vyškrábat na plot u staveniště.

„Policie si převzala také poškozeného, protože i na zmíněných rozbitých posuvných dveřích může být škoda vyšší než deset tisíc korun,“ dodal Sejkora.

Autor: