Muž neváhal a vytáhl řidiče z hořícího auta. Smekáme přilbu, vzkázali hasiči

  8:32
Velké štěstí měl ve středu večer řidič, který po dopravní nehodě u Nepomuk v Pardubickém kraji zůstal uvězněný v hořícím autě. Zachránil ho projíždějící řidič, který neváhal a muže z hořícího vozu vyprostil. Díky pohotovosti projíždějícího řidiče byl muž jen drobně zraněn. Pardubičtí hasiči teď podají návrh na ocenění zachránce.

Muže, který po dopravní nehodě u Nepomuk v Pardubickém kraji zůstal uvězněn v hořícím autě, zachránil projíždějící řidič. (16. září 2020) | foto: HZS Pardubický kraj

Pardubičtí hasiči prostřednictvím sociálních médií poděkovali muži, který neváhal a po nehodě na Orlickoústecku vyprostil řidiče z hořícího auta. 

„Automobil skončil po nehodě na střeše a navíc začal hořet. Během několika minut bylo auto celé v plamenech,“ popsali na Facebooku.

16.září 2020 v 20:06, příspěvek archivován: 17.září 2020 v 08:19

Obrovské poděkování si zaslouží muž, který dnes v podvečer projížděl kolem nehody vozu u Nepomuk. Auto skončilo po nehodě na střeše a začalo hořet. Duchapřítomný muž ani vteřinu nezaváhal a zachránil uvězněného řidiče z hořícího vozu. Klobouk nemáme, smekáme alespoň přilbu. https://t.co/0aCoN6tqOR

Následně pohotový řidič zraněnému poskytl první pomoc. Muž ve středním věku utrpěl drobná poranění v horní části těla.

„Lze vyvodit, že pacient svůj zdravotní stav přežije, nedokážu říct, co se vyvine v nemocnici po dalším šetření, ale my jsme ho předávali stabilního a při vědomí,“ řekl mluvčí pardubické záchranné služby Aleš Malý.

Vytáhnout zraněné z převráceného auta pomohl i další kolemjedoucí řidič. „Hasiči následně požár uhasili a zachráněný řidič byl vrtulníkem Letecké záchranné služby transportován do nemocnice,“ dodali hasiči. „Klobouk nemáme, smekáme před zachránci alespoň přilbu. Opravdu skvělá práce,“. 

Projíždějící řidič bude možná za svou odvahu a pohotovost odměněn. „Určitě tam bude nějaký návrh na medaili,“ řekla iDNES.cz mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková. 

Autor: