Motorkář ujížděl na kradené motorce s podomácku vyrobenou značkou

  16:20
Policisté se pokusili na Chrudimsku zkontrolovat motocykl s podomácku vyrobenou registrační značkou. Řidič endura jim ale zkusil ujet. Když se mu to nepovedlo, vyšlo najevo, že má zákaz řízení a stroj byl kradený.

Když si muže na jednostopém stroji policisté na silnici u Podhořan u Ronova všimli, bylo jim hned jasné, že s registrační značkou není něco v pořádku.

Vydali se za ním, ale jakmile hlídku spatřil, zkoušel zmizet.

Jak je z policejního videa patrné, po projetí zatáčkou předjel autobus, přidal plyn, ale vzápětí odbočil na prašnou cestu s vidinou, že hlídce ujede.

„Pán nebyl zdejší a v domnění, že hlídce ujede nějakou lesní cestou, skončil před bránou soukromého pozemku. Dál už trasa nevedla a za ním stáli policisté,“ uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

Že toho bude mít motorkář na svědomí víc, zjistili policisté záhy. „Potřeboval jsem to nějak převýzt,“ vymlouval se nejdříve řidič.

Božskou nakonec kápl ohledně podomácku vyrobené espézetky „No, to asi nebude originál, já jsem na to koukal,“ odpověděl. 

Motorka byla kradená

Když se policista dotázal, zda nemá vroubek i podobě zákazu řízení, z motorkáře vypadla jen slova: „Právě…no“. A nebylo to zdaleka všechno. Lustrací motocyklu BMW vyšlo najevo, že před dvěma roky byl stroj odcizen na Vysočině.

„Kdo motocykl odcizil a jakou cestou se dostal do rukou tohoto řidiče, tím se kolegové zabývají. Pokud jde o 46letého řidiče, ten se bude u soudu zodpovídat z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ dodala Eva Maturová. To, že jako řidič sedl na motocykl s neoriginální registrační značkou a bez dokladů, mu určitě nepřilepší. Za trestný čin muži v případě uznání viny hrozí až dvouleté vězení.

Autor: