Chtěl se chlubit nejvyššími rostlinami, třímetrové konopí přerostlo plot

  13:34
Chtěl vypěstovat nejvyšší rostliny marihuany a získat tak obdiv mezi podobnými pěstiteli klidně i na evropské úrovni, takový byl podle policie plán muže z Litomyšle, který vypěstoval třímetrové konopí.

Muž chtěl vypěstovat největší rostliny. | foto: Policie Pardubického kraje

Výtečník si svůj sen o rekordních výpěstcích plnil na odlehlém místě. Od letošního 1. dubna do 9. září schovával rostliny za třímetrovým dřevěným „plotem“. 

„Možná, že měl úspěch na dosah, protože rostliny, které kriminalisté odvezli, byly už vyšší, než zmíněná třímetrová zástěna, která je skrývala před pohledem veřejnosti,“ řekla policejní mluvčí Eva Maturová.

Na tomto improvizovaném záhonu mu je policisté sklidili.

Na tomto improvizovaném záhonu mu je policisté sklidili.

Obdiv, který muž očekával, ale nepřijde. Místo úcty „kolegů“, kteří nelegálně konopí pěstují stejně jako on, bude jeho výpěstky hodnotit soudce.

„Konopí policisté předali specialistům k odbornému vyjádření. Že nešlo o pár rostlinek, o tom svědčí fakt, že po usušení vážila hmota téměř 8 kilogramů s celkovým obsahem 50,36 gramu čistého delta-9-THC, což je 0,92 % hmotnosti,“ řekla Maturová.

Muž byl navíc za obdobnou činnost už v minulosti odsouzen. Nyní mu za nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou nebo psychotropní látku hrozí až tříleté vězení.

Autor: