Nejsme přece z cukru, znělo v dešti na pardubickém majálesu

  13:54
Pláštěnky, holínky, a přesto dobrá nálada. Přesně tak by se dal charakterizovat letošní ročník pardubického majálesu. Dvoudenní festival tradičně hostila louka za koupalištěm na Cihelně a zvukově ji tentokrát vyplnili třeba Tomáš Klus, Janek Ledecký, No Name nebo domácí Vypsaná fixa.

Písničkář Voxel se dobře bavil v publiku. | foto: Zuzana Ženatá

Nabitý hudební i doprovodný program v pátek a v sobotu přilákal tisíce návštěvníků. Kromě předních český interpretů na ně čekaly let vrtulníkem, autodrom nebo pouťové atrakce pro děti. I těch bylo na letošním festivalu požehnaně.

„Přišli jsme celá rodina, děti se nejvíce těšili na Tomáše Kluse a kofolu s langošem,“ řekla pětatřicetiletá Martina, která na majáles chodí pravidelně. Dvě malé holčičky s květinovou čelenkou ve vlasech s sebou letos vzala poprvé.

I přes nepříznivou předpověď počasí se areál za koupalištěm během dvou dnů zaplnil. Návštěvníky, kteří o své oblíbené zpěváky nechtěli přijít, čekalo tancování v dešti.

„Nejsme z cukru, s počasím jsme počítali, tak jsem dětem koupila růžové igelitové pláštěnky, aby to měly veselejší,“ dodala Martina, která si zároveň pochvalovala dostupnost festivalu. Přijela městskou dopravou.

Autor: