Centrem Chrudimi projde průvod loutkářů, tradiční festival startuje večer

  16:12
Letošní přehlídka amatérského loutkářství Loutkářská Chrudim nabídne až do 6. července návštěvníkům 25 představení v hlavním a další tři desítky v otevřeném programu.

Pro tradiční akci je připraven i doplňkový program s výstavami, přednáškami, semináři, promítáním loutkových filmů a dalšími loutkovými inscenacemi. Hlavní program zahájí v pátek na Malé scéně Divadla Karla Pippicha dětský loutkový soubor Na bidýlku ze Základní umělecké školy v Žamberku.

Přivezl hru Jmenuji se Orel podle literární předlohy Romi Greyové. Po vystoupení Cirku La Putyka, které začne v 18.00 v Letním kině, se vydá průvod s obřími loutkami z divadla do Klášterních zahrad, kde bude další divadelní vystoupení a v 19.45 slavnostní zahájení.

Programový ředitel festivalu Michal Drtina upozornil na soubory z Francie a Slovenska nebo představení Operky v podání Divadla Radost Brno, které se skládá ze čtyř známých pohádek společně zpracovaných Jaroslavem Uhlířem a Zdeňkem Svěrákem.

Na sobotu je naplánován celodenní program k výročí 50 let od vzniku Muzea loutkářských kultur v Chrudimi. Až do noci budou pouliční představení a vystoupení, počítá se s koncerty a workshopy.

Chybět nebudou ani tradiční semináře o loutkářství. „Protože není letos zahraniční lektor, bude seminář věnovaný 130. výročí narození Josefa Skupy a klasickému marionetářství s ukázkami Divadla Spejbla a Hurvínka,“ uvedl Drtina.

Autoři: ,