Pardubické koupaliště Cihelna se stále neopravuje, ohrožuje to i další sezonu

  12:04
Do velkých potíží se dostali pardubičtí radní při plánované opravě koupaliště Cihelna. Půlka stavební sezony je pryč, a u bazénu se ještě nekoplo. Kvůli problémům s výběrovým řízením na stavební firmu reálně hrozí, že se tam lidé nevykoupají ani příští léto.

Jen co pardubičtí politici rozhodli, že letos začnou opravovat největší koupaliště, bylo jasné, že Pardubice čeká jedno z nejteplejších let za poslední dobu. Předpoklad se naplnil. Ovšem co může lidi při procházce kolem areálu na Cihelně štvát víc, je fakt, že koupaliště je zavřené zbytečně.

„Bohužel jsme se dostali do problémů při výběrovém řízení na firmu, která areál opraví. Moc se nám nepovedl projekt. Firmy k němu měly řadu doplňujících dotazů a našly v něm skrytou vadu. Nakonec jsme ho museli předělat a soutěž vypsat znovu,“ uvedl náměstek primátora Jan Nadrchal z ANO.

Právě kvůli tomu se zatím žádné stavební stroje na největším koupališti ve městě zatím neobjevily. „Je to škoda, možná mohlo být ještě koupaliště chvíli otevřené, ale bylo po zimě dost rozbité, vyžádalo by si to určitě nějaké investice,“ dodal náměstek Nadrchal.

S tím souhlasí i provozovatel areálu Petr Ministr. Podle něj už nebylo možné Cihelnu dál držet v provozu. Bylo to prý nebezpečné pro návštěvníky. „Počet úrazů se zvyšoval, návštěvník dlaždičku odtrhl, spadla na dno, má ostré hrany a často se o ni někdo pořezal. Dlaždičky se těžko hledají, museli jsme se potápět a sebrat je. Ne všechno pojal vodní vysavač,“ řekl Ministr.

Nyní se má situace tak, že firmy mohou nabízet své práce do 12. srpna. O den později politici otevřou obálky a vyberou stavitele. „Koncem léta by se tak na koupališti mohlo začít stavět. Bohužel jsme se dostali do skluzu a je reálné, že Cihelna nebude fungovat ani příští prázdniny. Snad to tak nebude, ale ta možnost tady je,“ dodal náměstek Nadrchal.

Koupaliště Cihelna je z roku 1960. Areál má rozlohu přes čtyři hektary. Vodní plocha je 3 500 metrů čtverečních. Naposledy se z gruntu opravovalo v roce 2000. Nyní politici počítají s tím, že je rekonstrukce bude stát minimálně 130 milionů.

Dispozice koupaliště na Cihelně přitom zůstane stejná, nebudou se přidávat ani ubírat atrakce. Součástí rekonstrukce je také oplocení areálu a tribuna, kde jsou veškeré technologie a také třeba záchody a sprchy či převlékací boxy. Počítá se i s obnovou opalovacích roštů na tribuně. „Opraví se i obklady na tribuně a zrekonstruuje stará budova, kde je také sociální zařízení,“ dodal provozovatel Ministr.