Pardubické letní kino dál promítá, pro velký zájem znovu zařadí Krychliče

  15:00
V Pardubickém letním kině Rebel se i v těchto dnech dál promítá a lidé se tu mohou bavit až do konce září. Na programu jsou filmové hity. Už dnes večer se na mnohá přání diváků mimořádně promítá časosběrný dokument Silvie Dymákové o Krychličovi.

Pardubické letní kino | foto: Tomáš Kubelka

„Bylo nám líto areál, který nadále vylepšujeme a posouváme k nějakému našemu ideálu, takto brzy zavírat. Lidé stále chodí, navíc se nám podařilo sehnat několik skutečných filmových lahůdek. Výhodu vidím i v tom, že v září se dá začít promítat ve 20 hodin, což třeba uvítají rodiny s dětmi,“ uvedl Jan Motyčka, zakladatel letního kina, které bezplatně promítá každý rok od prázdnin 2006.

Program letního kina na září

15. 9. Krychlič, dokument
16. 9. Párty Hárder: Summer Massacre, komedie
17. 9. Než si pro nás přijde
18. 9. Přelet nad kukaččím hnízdem, drama
19. 9. Batman začíná, akční
20. 9. Dokonalý trik, mysteriózní
21. 9. Temný rytíř, akční
22. 9. Počátek, akční
23. 9. Temný rytíř povstal, akční
24. 9. Interstellar, drama
25. 9. Dunkerk, historický
26. 9. Madisonské mosty, romantický
27. 9. Nesmiřitelní, western
28. 9. Americký sniper, válečný
29. 9. Sully: Zázrak na řece Hudson, drama

Tento týden patří českým filmům. Třeba dnes je na programu dokument Krychlič a v pátek bláznivá letní komedie Párty Hárder: Summer Massacre. „Jsou to filmy, o kterých víme, že se divákům líbí. Promítání je v září už od osmi, protože se dříve stmívá a vstupné zůstalo samozřejmě zdarma,“ řekl promotér letního kina Pavel Zahradníček.

Týden od 19. září bude patřit filmům Cristophera Nolana, jako jsou například snímky s Batmanem, ať už je to Batman začíná, Temný rytíř povstal, či Temný rytíř. Promítat se budou i jeho další snímky, jako je Dokonalý trik či Interstellar. Samotný závěr léta bude patřit snímkům Clinta Eastwooda. Mezi nimi nechybí Sully: Zázrak na řece Hudson, Madisonské mosty, Nesmiřitelní či Americký sniper.

„Věřím, že vydrží pěkné počasí a lidé si u nás prodlouží léto. Kino prošlo během léta celou řadou úprav a konečně jsme spokojení s tím, jak vypadá. Program jsme volili tak, aby si na své přišel každý divák,“ podotkl Zahradníček.

Areál letního kina na pravém břehu Labe prodělal za poslední roky, kdy jej letní kino obývá, velkou změnu. „Nový mobiliář vyrobený z recyklovaného plastu, a především nové designové objekty občerstvení a technického zázemí svou koncepcí respektují významný krajinný fenomén, který si Pardubice, jako jedno z mála měst v Evropě, doposud udržují,“ připomněl Motyčka a dodal, že je rád, že kino našlo na louce nedaleko mostu Pavla Wonky svůj stálý domov. V minulosti se totiž často muselo stěhovat.