Váš syn potřebuje peníze na ledvinu, kasírovala pondělní podvodnice seniory

  8:48
Vždy v pondělí vyrážela mezi staré lidi čtyřiapadesátiletá žena se srdceryvnou historkou o tom, že je zdravotnice a přišla oznámit, že některý z důchodcových příbuzných měl vážnou autonehodu. A že nyní dotyčný potřebuje ledvinu a ona vybírá peníze na transplantaci.

Kamerový systém zachytil ženu v jednom z paneláků, jak se chystá vetřít ke starým lidem. | foto: Policie ČR

Staří lidé, ačkoli třeba i měli mobilní telefon a mohli se zkusit s příbuznými, byli zprávou natolik ochromeni, že podvodnici peníze vydali.

„Obviněná pak tvrdila, že musí peníze odnést zdravotní pojišťovně a zmizela. Zajímavé bylo, že žena chodila do akce vždy v pondělí,“ řekla krajská pardubická policejní mluvčí Markéta Janovská.

Obviněná od seniorů pokoutným způsobem vybrala necelých 36 tisíc korun. Přitom v posledních deseti letech byla žena z Chrudimi za tutéž činnost i odsouzena.

„Obviněné je kladeno za vinu, že se od 17. června do 15. července dopustila trestných činů podvodu, krádeže a porušování domovní svobody, za což jí hrozí až tři roky odnětí svobody. Skutky měla páchat v Chrudimi, Slatiňanech, Vysokém Mýtě a v Pardubicích,“ řekla Janovská.

Soud poslal obviněnou do vazby.

Autor: