Po kolapsu dopravu u odběrového místa filtrují strážníci, i tak bylo plno

  9:44
Zaskočeni byli ráno řidiči při průjezdu centrem Pardubic. V Dašické ulici stáli strážníci a zastavovali všechna auta, která jela třeba od Dubiny nebo Černé za Bory. Řidičů se ptali, kam jedou. Kdo odpověděl, že na koronavirový test, musel odstavit auto na okraj ulice.

Už brzy ráno bylo zjevné, že stovky lidí mají před sebou úmorné hodiny čekání v koloně, která se prakticky nehýbala. Kolem osmé se tvořily kolony z obou stran. Dašickou se nejezdí jen k odběrovému místu, jsou v ní také dvě gymnázia nebo sportovní hala.

Soukromé zařízení Medila začíná s odběry v 7:30. Již půlhodiny před otvíračkou byla pardubická ulice Ke Kamenci zaplněná čekateli, kteří mají dnes poslední šanci dostat se na výtěr bez objednání. V pondělí kvůli příjezdu zájemců o test v oblasti zkolabovala doprava.

Druhý den ráno už díky městské policii a dostatečné šířce Dašické ulice doprava nijak zásadně nevázla.

„Čekám tady od 7:15. Jsem zhruba v polovině, vypadá to ještě na dlouho,“ řekla MF DNES jedna z čekajících řidiček.

Strážníci propojku mezi Dašickou a Štrossovou ulicí, kde se odběry provádějí, uzavřeli a odbočit do ní smí jen zájemce o test.

„Děkujeme všem chápajícím řidičům za trpělivost a těm ostatním chceme připomenout, že strážníci neorganizují chod odběrového místa, neodebírají vzorky a nemůžou ani za to, že do Nemošic musíte dnes jinudy,“ napsali na Twitteru strážníci.

Od středy už se na testy dostanou jen předem ohlášení zájemci. Společnost Medila spouští rezervační systém. 

„Rezervační systém máme připraven, ale nechtěli jsme vytvářet administrativní bariéru pro klienty, dokud nebude nutné jejich zájem regulovat. Počet indikovaných pacientů v posledních dnech násobně vzrostl a jsme nad kapacitou, kterou dokáže laboratoř zvládnout. Jediným řešením, jak zabránit dopravnímu kolapsu, je objednávat na konkrétní čas,” uvedla výkonná ředitelka Medily Petra Korchová. 

„Momentálně jsme na hranici naší testovací kapacity v laboratoři. Od jara jsme ji navýšili pětkát,” upřesnila.

Do ulice Ke Kamenci pouští policie jen ty řidiče, kteří tam míří na odběrové místo, nebo ostatní dopravní obsluhu.

Do ulice Ke Kamenci pouští policie jen ty řidiče, kteří tam míří na odběrové místo, nebo ostatní dopravní obsluhu.

Autoři: ,