Policista v civilu chytil v Pardubicích zloděje kol, odvážel dvě najednou

  10:54
Hned dvě jízdní kola najednou si vezl cyklista v Pardubicích. To se nezdálo policistovi v civilu, který muže potkal při projížďce. Poznal v něm člověka, který má s kradením bicyklů zkušenosti. Když na cyklistu zavolal, muž tažené kolo odhodil a začal ujíždět.

Kolo hledá svého majitele. | foto: Policie ČR

„Policista okamžitě zavolal na pomoc kolegy v uniformě a za několik okamžiků později cyklistu zadrželi. Následně se potvrdilo, že se jedná o muže, který ten den ráno v Pardubicích odcizil jedno jízdní kolo a těsně před svým zadržením druhé,“ řekla policejní mluvčí Dita Holečková.

Po provedeném prověřování se ukázalo, že muž má na kontě během necelého měsíce celkem devět odcizených jízdních kol. Ke krádežím se policistům přiznal.

„Šestatřicetiletý muž skončil v policejní cele, odkud byl po sdělení obvinění z trestného činu krádeže propuštěn. Stíhán je na svobodě a u soudu mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ řekla Holečková.

Kolo na přiloženém snímku snímcích, na kterém zloděj před policistou ujížděl, je kradené a policie neví, komu patří. Jeho majitel se může na pardubické kriminalisty obrátit prostřednictvím linky 158.

Autor: