iDNES.cz

V bývalém pardubickém kině Jas staví luxusní byty, řada z nich je prodaná

  15:40
Už je to více než dvanáct let, co se v kině Jas promítal poslední film. První širokoúhlý biograf v Pardubicích bavil lidi od 5. listopadu 1966. Roky chátrající budovu však začala soukromá firma přestavovat na zajímavé byty v samém centru krajského města.

Bývalé kino Jas se přemění na byty. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

„Projekt byty Jas je zaměřen na moderní a kvalitní bydlení pro všechny milovníky komfortu a minimalistického designu. Při návrhu jsme kladli důraz zejména na čistotu, udržitelnost a kvalitu bydlení v příjemné čtvrti města,“ stojí na webu bytyjas.cz, na kterém si už zájemci mohou byty zamlouvat. 

Fotogalerie

Řada z nich je už prodaná. V nabídce tak zbývá třeba dvoupatrový byt 2+kk s terasou o výměře 88 metrů čtverečních za 4,86 milionu korun nebo velký byt 4+kk s terasou o rozloze 134 metrů čtverečních za více než 7,5 milionu korun.

Navíc lidé budou mít k bytům i vlastní parkování, které je obecně v centru města problém. „Parkování je řešené uvnitř areálu kina, to nebude problém,“ uvedl za zhotovitele stavby Jiří Fuciman s tím, že více informací nemůže kvůli prosbě investora zveřejnit.

Podle předložené studie se zdá, že charakter domu se nebude zvenku příliš měnit. Logicky však v plášti přibudou hlavně okna. Více se bude měnit interiér, ve kterém býval promítací sál s kapacitou zhruba 350 míst.

V centru Pardubic tak roste současně už několikátý bytový dům. Mohutně se staví Na Spravedlnosti, kde přibudou stovky bytů, na Višňovce, o něco dál v ulici Bratranců Veverkových a také se už začalo stavět ve Smilově ulici na místě bývalé tiskárny.

„Řešili jsme jen zábor. Byla nám předložena projektová dokumentace, ale jelikož je to soukromá akce na soukromém pozemku, neměli jsme v této věci žádnou kompetenci,“ uvedla ke stavbě starostka prvního městského obvodu Alena Stehnová z hnutí ANO.

Přitom právě její radnice před lety zablokovala přestavbu kina na hudební klub. „Podobné zařízení nepatří do centra města. Měli bychom ohromné problémy s vandaly a hlukem v samém středu města,“ uvedla tehdejší starostka Hana Tomanová.

Autor:
zpět na článek