VIDEO: Kadeřníci tvořili účesy na extravagantní party, měli na to hodinu

  9:40
V duchu přípravy na večerní extravagantní party se nesla soutěž Kalibr cup, kterou už podvacáté hostila Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Lanškrouně. Soutěže mladých kadeřnic, kadeřníků či kosmetiček se účastnili zástupci Česka, Slovenska a Polska.

Kadeřník Jan Špilar je roky známým hlavním arbitrem posuzování účesů lanškrounské soutěže.

Fotogalerie

I ve čtvrtek chodil s poznámkami a hodnotil osmadvacet mladých kadeřníků, kteří měli hodinu na to vytvořit ze své modelky dívku ve stylu Party look.

„Školy sem vždycky vyšlou šikovná děvčata i kluky. Letošní téma bylo široké a ze začátku se zdálo, že se v něm trochu ztrácejí, ale nakonec bylo vidět, že vědí, kam téma směřuje. Do tématu se trefili letos skoro všichni,“ říká Špilar. Hodnocení odvážných kreací si nechal až na konec soutěže.

„Vždycky to může být lepší, ale jsem spokojená. Účes jsem připravovala se svou mistrovou dva týdny, takhle se mi to povedlo asi třikrát,“ říká soutěžící z Třebíče Jana Hochová.

Nejtěžší pro ni bylo elegantně vyčesat vlasy na temeni, kde bylo třeba vlasy upravit do punkového stylu. Po důkladném přelakování už mohla její modelka narovnat vlečku a pozvednout sklenku šampaňského. Ta byla součástí celkového dojmu modelky. Ostatně ten byl pro osmičku rozhodčích při hodnocení zásadní.

„Práci bych na první dojem nabídl minimálně patnácti kadeřnicím. Překvapili mě, jak jsou šikovní a jaký mají talent, vidění. Jejich provedení bylo skutečně výjimečné,“ zhodnotil výsledek mladých kadeřníků a kadeřnic Jan Špilar, podle něhož hraje důležitou roli i výběr modelky.

„Někdy češe kadeřnice slečnu, ale někdy přijde osobnost. Ale na druhou stranu jsou tady modelky plnější a moc krásně je kadeřnice upravily, odvážně je oblékly a vypadají skvěle. Možná lépe, než ty s mírami 90 - 60 - 90,“ dodal kadeřník.

Organizátoři už zveřejnili téma pro následující ročník - modelky se převtělí v řecké bohyně.