Auta u obchodního centra blokují důležitou křižovatku, radnice tam dá zábrany

  11:52
Hodně netradiční řešení často ucpané křižovatky u enteria areny vymysleli zástupci pardubické radnice. Od křižovatek Hradecké ulice a Sukovy třídy až po vjezd do podzemního parkoviště Paláce Pardubice bude totiž mantinel. Ten řidičům zabrání odbočit přímo do obchodního centra.

Křižovatka u enteria areny patří k nejvytíženějším v Pardubicích. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

„Novinka spočívá v eliminaci odbočovacího pruhu v levém směru při výjezdu z křižovatky ulice Hradecká směrem k ulici Závodu míru. Vozidla, která původně odbočovala vlevo, budou nyní pokračovat rovně na kruhový objezd, kde se otočí a budou mít možnost odbočit do OC Palác Pardubice,“ uvedla mluvčí města Kristýna Vlasáková.

Toto opatření má podle odboru dopravy za cíl zvýšit bezpečnost a efektivitu dopravy pro všechny účastníky. Pravda je, že když do obchodního centra najednou vjíždí hodně aut, zablokuje se přilehlá ulice a následně i klíčová křižovatka.

„Často docházelo k úplnému ochromení provozu na křižovatce. Toto nežádoucí zpoždění mělo výrazný dopad na plynulost dopravy v celém okolí. Proto bylo nezbytné zasáhnout a najít efektivní řešení problému. Návrh tohoto opatření jsem nechal posoudit komisí pro dopravu a ta jej podpořila,“ uvedl náměstek primátora Jan Hrabal, který je zodpovědný za dopravu.

Zábrany se budou instalovat už v úterý 7. listopadu.

V září 2020 se vytížená křižovatka musela obejít na několik dní kvůli dopravní nehodě bez semaforů:

11. září 2020

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: