iDNES.cz

VIDEO: Řidič ujížděl policistům stočtyřicítkou, překonal i zastavovací pás

  14:40
Jako smyslů zbavený se na hlavním silničním tahu z východních Čech na Moravu choval agresivní řidič, který bez řidičáku a pod vlivem drog uháněl až stočtyřicetikilometrovou rychlostí. Nezablokoval ho ani zastavovací pás.

Policejní hlídka pronásledovala sedmatřicetiletého řidiče stříbrného opelu skoro 50 kilometrů, než se rozhodl zastavit. Honička začala minulou sobotu krátce po desáté hodině večer v Litomyšli, kde si policejní hlídka zběsilé jízdy všimla.

Řidiče nezastavily majáky ani opakované výzvy. Na frekventovaném tahu přejížděl do protisměru, ohrožoval řidiče a nic si nedělal ani ze semaforu, na kterém zrovna svítila červená.

Úsekem na výpadovce z Litomyšle, kde je zavedeno úsekové měření, doslova prolétl stočtyřicetikilometrovou rychlostí. Na rovince mezi Litomyšlí a Svitavami se srazil s policejním autem, které se ho snažilo předjet.

„Do policistů dokonce najel, tím jim poškodil vozidlo a pronásledování vedoucí k jeho zastavení převzali policisté ze Svitav a Moravské Třebové,“ uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

Po třiceti kilometrech se policisté rozhodli před kruhovou křižovatkou v Moravské Třebové použít zastavovací pás. Trny sice prorazily obě přední pneumatiky ujíždějícího vozu, ovšem řidiči to bylo jedno a pokračoval ve zběsilé jízdě dalších deset kilometrů.

„Pokračoval v jízdě po silnici první třídy na Olomouc, poté odbočil vpravo na Linhartice a dojel do Radkova. Až tam to vzdal,“ dodala Eva Maturová k řidiči, který v obci nakonec zastavil.

Zasahující policisté museli použít donucovacích prostředků a s namířenou pistolí muže na zemi zajistili.

Důvodů, proč ujížděl, bylo hned několik. Sice před jízdou nepil, ale nemá řidičský průkaz a test na omamné a psychotropní látky byl pozitivní. Muži hrozí ve správním řízení tučná pokuta.

Autor:
zpět na článek