Při řezání traverzy začala od autogenu hořet dodávka, hasiči chránili i bagr

  15:10
Požár ráno pozastavil rekonstrukci Mnětických mostů na Pardubicku. Během řezání ocelové traverzy se totiž dělníkům vznítila svařovací souprava autogenu uvnitř dodávky.

U Mnětic hořela dodávka se svařovací soupravou. (28. června 2024) | foto: HZS Pardubického kraje

Obezřetní museli být hlavně hasiči, kteří u požáru zasahovali. V době, kdy na místo tři jednotky dorazily, byla dodávka Iveco v plamenech. Uvnitř se nacházely tlakové lahve, které mohly kdykoliv explodovat.

„Požár dodávky s autogenovou soupravou jsme dopoledne likvidovali nedaleko Černé za Bory. Již při příjezdu hasičů na místo události hasiči měli informaci, že se v dodávce nachází autogenová souprava. Bylo nutné tak zasahovat z bezpečné vzdálenosti,“ uvedli k zásahu krajští hasiči na sociálních sítích.

Hasičské jednotky po příjezdu nasadily dva útočné vodní proudy. Kromě ochlazování acetylenových a kyslíkových lahví musely vodou bránit i vedle stojící bagr, aby také neskončil v plamenech. Hasiči požár dostali pod kontrolu za 12 minut.

„Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na téměř jeden a půl milionu korun. Policisté se případem nadále zabývají a ve spolupráci s hasiči budou zjišťovat přesné příčiny vzniku požáru,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Kopecká.

Podle mluvčí krajské záchranky záchranáři na místo vyjíždět nemuseli.

K požáru došlo u Mnětických mostů, které od června do konce roku procházejí kompletní rekonstrukcí.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: