Stařenka si postěžovala na zdraví, pokus o záchranu ignorovala u televize

  16:30
Samu sebe zapírala před záchranou žena z Pardubic, která v poslední den v roce slavila 95. narozeniny. Nejdříve se svěřila sousedovi, že se necítí dobře a špatně se jí dýchá, později však neotvírala ani jemu, ani strážníkům.

Hasiči ze žebříku viděli, že se seniorka dívá v poklidu na televizi. | foto: Městská policie Pardubice

„Když chtěl soused stařenku překontrolovat, nereagovala na volání ani zvonění či bouchání. Muž tedy s obavami o její zdraví zavolal na tísňovou linku strážníků. Hlídka ale dopadla stejně jako soused,“ řekla mluvčí městské policie Lucie Klementová.

Jakákoli snaha o navázání kontaktu byla bez reakce. A tak došlo na hasiče. Ti se na místo dostavili i s žebříkem, aby vzápětí zjistili, že seniorka sedí na gauči a sleduje televizi. 

„Pětadevadesátiletá stařenka strážníkům řekla, že slyšela, jak zvoní a bouchají, ale prý raději byla zticha a dělala, že není doma,“ řekla Klementová.

Jak mluvčí dodala, nestává se často, aby zachraňovaný člověk vypadal v době zásahu lépe, než zoufalí zachránci, ale v tomto případě tomu tak bylo. 

„Stařenka se totiž na všechny přítomné celou dobu hezky usmívala. Následovalo tedy poučení pro příště, že je lepší se ozvat a chovat se více zodpovědně. A protože zrovna v ten den žena slavila úctyhodné 95. narozeniny, následovalo i přání všeho nejlepšího a hodně zdraví,“ uvedla Klementová.

Autor: