Švihni tam „volej“, radil Pohlreich hokejistovi. Na závodišti opékali krevety

  13:12
Pestrý koktejl namíchal na pardubickém závodišti program dvou akcí, které zde v sobotu probíhaly souběžně. Zatímco prostor mezi Irskou lavicí a vodními skoky patřil dostihovým koním a jejich poměřování, z parkoviště se stala jedna velká restaurace o mnoha chodech. Svými chutěmi a kuchařským uměním zde bavil Prima Fresh festival.

A na něm třeba i Zdeněk Pohlreich, který v přímém přenosu dohlížel na to, jak si s opékáním krevet poradí obránce pardubického Dynama David Musil.

„Švihni tam volej a hoď na něj krevety,“ úkoloval hokejistu Pohlreich, který nejen dohlížel na připravované jídlo, ale ještě udržoval konverzaci.

„Vy hokejisti se s tím, co jíte, moc netrápíte. Jak to máš ty?“ zpovídal Musila Pohlreich. „Ve čtyřiadvaceti jsem jedl všechno, teď je mi jednatřicet, už si jen tak něco nedám,“ přiznal Musil nad opékáním krevet.

Na závodišti bylo možné ochutnat snad naprosto všechno od masa z klokana po nadýchané donuty s pistácií či borůvkami. Proudem teklo i sicilské víno a pivo nejrůznějších značek. Jak se návštěvníci festivalu a dostihů prolínají, bylo hezky vidět na oblečení. Pravidelní návštěvníci dostihů vědí, že doporučené oblečení na sobotní dostihy bylo v červené barvě. Mezi návštěvníky stánků se jich pohyboval velký počet.

„Toto je perfektní varianta propojení koní a veřejnosti. Je dobře, že se k tomu pořadatelé obou akcí rozhodli. Koně to potřebují. Ať si jdou lidé na jídlo a pak se přijdou podívat, jak nádherné dostihy jsou a jaké emoce vyvolávají, když koně bojují v cílové rovině,“ řekl jeden z návštěvníků Tomáš Celunda, který si dal krevetové knedlíčky a burger.

Na závodišti bylo u stolů slyšet také angličtinu, němčinu i polštinu.

„Dostala jsem volnou vstupenku od pardubické univerzity, pro niž pracuju, tak jsme s přítelem vyrazili. Miluju koně, ale jídlo mám taky ráda, obojí jsme tady spojili,“ řekla Lucia z Brazílie, která na festival vzala svého italského přítele.

Příjemné počasí pak přálo i podvečernímu koncertu zpěvačky Anny K. , kterou někteří sledovali přímo pod pódiem, jiní v otevřeném stanu, kde si pochutnávali na dobrotách. „Tohle počasí jsem vám objednala,“ řekla na úvod zpěvačka a pak rozjela svou pěveckou show.

Prima Fresh festival pokračoval s obměněným programem i v neděli, kdy si cestu na závodiště našly další tisícovky návštěvníků.

Autor: