Mladíci si ve firmě udělali hlučný mejdan, na strážníky plivali z balkonu

  13:52
Pětice mladíků si v sobotu po půlnoci udělala noční mejdan v sídle firmy v centru Pardubic. V objektu se zamkli, na balkon vystrčili reproduktor, z nějž se linula hlasitá hudba, a bavili se pokřikováním vulgarit na kolemjdoucí. A jako výzvu pak brali i komunikaci s přivolanými strážníky.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Michal Klíma, MAFRA

„Drsné vulgarity doplnili pliváním a smíchem, že na ně strážníci nemůžou. Jenže to se spletli. Hlídka nelenila a vyrozuměla správce budovy, který i ve dvě ráno ochotně poskytl strážníkům klíče a doprovod,“ řekla mluvčí pardubické městské policie Lucie Klementová.

Tváří v tvář strážníkům pak výrazy všech aktérů ztuhly a jejich chování se dramaticky otočilo, všichni začali spolupracovat.

„Plivání, vulgarity i rušení nočního klidu strážníci započítali do konečné pokuty, která činila 26 300 korun. Za plivání vystavili strážníci třem výtečníkům pokutu po sedmi tisících, organizátor akce zaplatí pět tisíc a poslední 300 korun,“ řekla Klementová.

O neohlášeném firemním večírku mladých zaměstnanců se dozví i na centrále firmy, se kterou hodlá správce budovy řešit opakované porušení nájemních pravidel.

Autor: