Řidič odmítal, že by převážel drogy. Policejní pes našel sáčky po celém autě

  14:46
Na auto prošpikované podezřelými balíčky narazili policisté při kontrole řidiče v Pardubicích. Šoférovi vyšel pozitivní test na drogy a expertiza s největší pravděpodobností potvrdí, že sáčky nalezené policejním psem také obsahovaly návykové látky.

Řidič na sebe upozornil v ulici Kpt. Bartoše nebezpečně rychlou jízdou. Když černý volkswagen zastavila policejní hlídka, muž se podrobil dechové zkoušce na alkohol, která vyšla negativní.

Výsledek orientačního testu na drogy ale byl horší. „Vyšel pozitivně na látky amfetamin/metamfetamin a THC. Řidič uvedl, že žádné návykové látky před jízdou ani během jízdy nepožil,“ řekla policejní mluvčí Andrea Muzikantová k jednání muže, který odmítl odběr krve, čímž se dopustil přestupku.

Ve správním řízení mu za to hrozí pokuta ve výši 25 až 50 tisíc korun, zákaz řízení až na dva roky a ztráta sedmi bodů. Hlídka šoférovi zadržela řidičský průkaz.

Ovšem to nebylo všechno. Policisté měli podezření, že by se ve vozidle mohly nacházet drogy, a tak přizvali psa vycvičeného na vyhledávání návykových látek.

„Ten označil hned několik zavazadel, ve kterých bylo nalezeno více jak 200 gramů sušiny zelené rostliny, bílá neznámá látka o hmotnosti přes 3 gramy a hnědá látka v plastovém sáčku. Co přesně v sáčcích bylo, se dozvíme až po provedení odborných expertiz,“ sdělila Muzikantová s tím, že v autě se našly i injekční stříkačky.

Výmluvy řidiče, že látky nalezené v autě nejsou jeho, na policisty neplatily. Čtyřicetiletého muže zadrželi a umístili do policejní cely.

Případ si převzali pardubičtí kriminalisté, kteří zajištěné látky odeslali k dalšímu zkoumání. „Dále budou zjišťovat, jak se zatím neznámé látky do vozidla dostaly. Současně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu,“ dodala policejní mluvčí.

Muži hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věci. Obviněn zatím nebyl.

Autor: