Hoch, který při dostihu zkřížil cestu splašenému koni, vyvázl se šrámem na hlavě

  10:44
Chlapec, který ve středu na pardubickém závodišti vběhl do cesty splašenému koni bez jezdce, bude v pořádku. Podle zjištění MF DNES nezletilý hoch vyvázl bez vážných zranění, utrpěl šok a má lehčí šrám na hlavě. V nemocnici byl na pozorování a lékaři už ho propustili domů.

Nehoda, která se dá označit za nešťastnou náhodu, se stala při doběhu třetího dostihu. Dylanka, která ztratila svého jezdce, se u Taxisova příkopu zamotala do provazu. Ten sloužil jako zábrana před touto překážkou.

Když se klisna snažila provazu zbavit, protože ji omezoval ve cvalu, přeskočila v první polovině cílové roviny vnitřní bariéru, široký živý plot a poté i vysoký drátěný plot a rozběhla se směrem ke stájím. To už na volně pobíhající zvíře upozorňoval dostihový hlasatel.

„Kůň je mezi lidmi!“ volal okamžitě do mikrofonu. Část lidí se přitiskla k drátěné oplocence, zmíněný chlapec se ale rozběhl směrem k tribuně a vběhl přímo do dráhy běžícího koně a doslova se mu propletl mezi nohama.

„Lidé kolem byli v šoku, seběhli se k němu ostatní diváci, kteří se dítěti snažili pomoci a volali lékaře,“ popsala situaci Bára, jedna z účastnic, která zaznamenala shluk lidí a sanitku službu konajícího lékaře pod hlavní tribunou. Během chvíle na místo přijeli záchranáři a dítě i s matkou převezli do nemocnice.

Zranění utrpěla také pracovnice ostrahy a muž, který měl pochroumaný kotník. Lékaře vyhledal sám.

„Jedna dospělá osoba byla ošetřena na místě, druhá odvezena k dalšímu ošetření do nemocnice. Kůň je v pořádku. K podobné události na našem závodišti nikdy nedošlo. Velice nás tato událost mrzí. Se zraněnými jsme v kontaktu a přejeme jim brzké uzdravení,“ uvedl v prohlášení Dostihový spolek.

„Vyslýcháme svědky, čekáme na lékařské zprávy zraněných, budeme zjišťovat zda byla v pořádku všechna bezpečnostní opatření, zda se diváci pohybovali prostoru, kde mohli a budeme se snažit vyhodnotit i případné kamerové záznamy,“ řekla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Policie zároveň prosí ty, kteří byli v inkriminovanou dobu na závodišti a pořizovali si obrazový záznam události, aby se ozvali na linku 158.

Autor: