Auto sjelo i s přívěsným vozíkem do řeky, řidič na místě zemřel

  9:52
Během ani ne čtyřiadvaceti hodin se v Pardubickém kraji staly dvě dopravní nehody, při kterých auta skončila pod mostem. Ve zdemolovaném superbu zahynul včera řidič v Březince na Svitavsku, další auto dnes nad ránem skončilo mimo silnici v propustku v Semtíně.

Škoda Superb i s přívěsným vozíkem skončila v řece Nectavě. Řidič havárii nepřežil. | foto: HZS Pardubického kraje

Tragické následky na silnici druhé třídy 266 měla ve středu odpoledne havárie vozidla Škody Superb, které i s přívěsným vozíkem sjelo z neznámých příčin ze silnice do řeky Nectavy. Muž neměl ve zcela zničeném autě žádnou šanci na přežití.

„Na místě zemřel řidič vozidla. Příčiny a okolnosti dopravní nehody jsou v šetření dopravních policistů,“ uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Hasiči museli na Nectavě kvůli úniku provozních kapalin postavit nornou stěnu.

Dalšímu řidiči se dnes krátce před pátou hodinou ranní povedlo s rozjetým autem přeskočit ocelová svodidla a Peugeot 407 vpasovat do propustku mezi dva mosty u silnice. Uvězněné auto musel vytáhnout až jeřáb hasičů.

„Přední část vozu zůstala pod mostkem doslova zapíchnutá ve vodě. Řidič se na místě nehody nenacházel,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. Nehoda nezpůsobila ani žádnou ekologickou havárii. Olej vyteklý z motoru se podařilo všechen zachytit, neboť šlo o stojatou vodu.

28. března 2023

Autor: