VIDEO: Bumbal jsem. Dělník řídící dopravu přiznal deset piv a osm panáků

  11:06
Dva opilé pracovníky stavební firmy řídící dopravu přistihli dva dny po sobě v pardubické Hlaváčově ulici strážníci. Kolem takzvané rychlodráhy tu právě instalují protihlukové stěny a dělníci proto v místě musejí usměrňovat provoz.

Jako první zavolal na linku 156 řidič, který oznámil, že paní usměrňující kolem stavby dopravu je opilá a málem mu spadla pod auto.

„Strážníci vyjeli situaci prověřit a devětatřicetiletá žena byla svými pohyby nápadná už z dálky. Nadýchala 1,16 promile a navíc měla pozitivní test na drogy,“ uvedl mluvčí strážníků Jiří Sejkora. Hlídka za svodidly našla prázdné lahve od vodky.

Zdálo se, že případ je vyřešen, jenže druhý den ze stejného místa volal na tísňovou linku další řidič. Dopravu zde tentokrát řídil osmatřicetiletý muž. Ten nejdřív nadýchal taktéž 1,16 a později 1,19 promile.

 „To mi hlava nebere. Včera jsem bumbal, to jo, zvládnul jsem deset piv a osm panáků, ale dneska jsem se nedotkl ani kapky alkoholu,“ divil se při dechové zkoušce dnes už bývalý pracovník stavební firmy.

Strážníci oba případy předali k dořešení policistům.

Místo, kde dělníci řídili dopravu.

Místo, kde dělníci řídili dopravu.

Autor: