Policie navrhla obžalovat útočníka od benzinky, střelil muže do obličeje

  12:44
Policie podala návrh na obžalobu muže za červencovou střelbu poblíž čerpací stanice u dálnici D35 u Dolní Rovně na Pardubicku. Padesátiletému cizinci hrozí za pokus o vraždu až 20 let vězení.

Obviněný padesátiletý cizinec v červenci loňského roku nelegálně drženou zbraní střelil do obličeje svého čtyřiatřicetiletého známého. Ten dokázal dojít na nedalekou čerpací stanici, kde se zrovna nacházela posádka záchranné služby.

„Po střelci začali okamžitě pátrat policisté. S využitím veškeré techniky se ho podařilo najít za několik desítek minut od oznámení v obci Dolní Roveň. Motivem měly být osobní spory,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Kopecká.

Střelec byl pod vlivem alkoholu a policistům po zadržení opakovaně udával špatné informace o tom, kam ukryl zbraň. V nepřehledném terénu se ji ale i tak nakonec podařilo najít.

„Obviněný cizinec putoval do vazby. Důležitou součástí vyšetřování byly mimo jiné závěry znaleckých posudků ohledně způsobeného zranění u poškozeného, posouzení duševního stavu obviněného a expertizy v oblasti balistiky,“ řekla Kopecká.

Střelci od benzinky hrozí až 18 let vězení, útočil nelegálně drženou zbraní

Kriminalisté v minulých dnech podali návrh obžaloby na Krajském státním zastupitelství v Hradci Králové pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu a přečin nedovoleného ozbrojování.

„V případě odsouzení hrozí obviněnému trestní sazba od 12 do 20 let,“ dodala Kopecká.

Autor: