Dolní Morava poslechla policii a zastavila lanovku. Rolbu resort spustí

  17:34,  aktualizováno  12. února 10:12
Největší skiresort v Pardubickém kraji zastavil na výzvu policie lanovku pro běžkaře, turisty, nebo skialpinisty. A to i přesto, že její provoz považuje za legální a v souladu s opatřeními. Rolbu ale spustí.

„Na základě čtvrteční výzvy Police ČR jsme vyhověli a uzavřeli provoz lanové dráhy Sněžník. Jsme však i nadále přesvědčeni, že se ze strany Police ČR jedná o nezákonný postup, neboť provoz lanové dráhy nebyl spuštěn proti vládním opatřením,“ uvádí v prohlášení Horský resort Dolní Morava.

Areál je přesvědčen, že provoz lanové dráhy je umožněn v rámci dopravní obslužnosti veřejné služby turistického významu a nesloužil k přepravě lyžařů, stejně tak jako lanová dráha města Krupka či lanová dráha na Pustevny.

Právě na tuto službu také ve středu uzavřel se zastupiteli města smlouvu o dopravní obslužnosti. A ve čtvrtek se lanovka poprvé rozjela.

„I přesto budeme výzvu policie k uzavření lanové dráhy nadále respektovat,“ stojí v prohlášení resortu.

Už ve středu resort také uvedl, že „provoz lanové dráhy je v tomto období jediný možný způsob, jak zajistit obslužnost této části a jak také umožnit turistům a především běžkařům přístup k upravovaným běžeckým trasám a turisticky značeným cestám v oblasti Králického Sněžníku.

Rolba bude vozit až padesát lyžařů

Lyžařský areál se však návštěvníků vzdát nechce, zvlášť, když v regionu začínají jarní prázdniny. Novinku, rolbu skijöring, tedy jízdu na laně za rolbou, plánuje resort právě nyní spustit.

Na speciálně upraveném laně, vytáhne rolba lyžaře od chaty Marcelka plynulou jízdou přes sjezdovku Kamilu, Vyhlídkovou sjezdovkou až k chatě Slaměnce, odkud se sjezdaři a snowboardisté budou moci vydat zpět do údolí. 

Na lano se podle pořadatele vejde až padesát lidí, na jejichž bezpečnost bude dbát za rolbou další pracovník, který bude na vláček lyžařů dohlížet.

Aby se rolbu pořadateli ekonomicky vyplatilo pustit, musí se přihlásit dvacet zájemců.

Jízdu na speciálně upraveném laně nazvali na Dolní Moravě originálně - Rolba skijöring: