Policie našla těhotnou patnáctiletou dívku, zdržovala se v Hradci Králové

  15:00
Policie našla patnáctiletou dívku, která zmizela v osmém měsíci těhotenství a nedávala o sobě vědět. Upozornili na ni svědci, kteří ji spatřili v Hradci Králové.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Aneta Čapkovápro iDNES.cz

„Děkujeme médiím i všímavým svědkům. Dívku jsme našli v Hradci Králové,“ řekla policejní mluvčí Eva Maturová.

Dívka měla žít v sociálním zařízení po porodu i s dítětem.

Podle policejní mluvčí Evy Maturové o sobě dala naposledy vědět své matce. „Údajně řekla, ať se o ni nestará, že je u kamarádky a že se o sebe dokáže postarat sama. Přes tato slova panuje obava nejen o ni, ale i o nenarozené dítě,“ sdělila k hledané mluvčí Eva Maturová. 

Dětské centrum Veská, ve kterém dívka pobývala, se v rámci své specializace věnuje i nezletilým maminkám, které mohou mít i psychiatrickou diagnózu nebo drogovou minulost.

„Edukačními a zácvikovými pobyty jim nabízíme pomoc, aby se naučili starat o své dítě. Primárně k nám bereme klienty z Pardubického kraje, ale pokud se jedná o specifické případy a v daném kraji není vhodné zařízení, umisťujeme k nám i tyto klienty,“ sdělila ředitelka centra Markéta Tauberová s tím, že ke konkrétnímu případu se nemůže vyjadřovat.

„Obecně i děti, pokud jsou nezletilé, mají právo na vycházky. Nejsme uzavřený areál, odkud by nikdo nesměl ven,“ dodala.

Autor: