Čtyřletý chlapec zůstal chvíli doma sám, rodinu vyběhl hledat na ulici

  12:56
Oznámení o malém dítěti, které před šestou hodinou ráno pobíhá samo po ulici v centru Pardubic, prověřovali strážníci. Ukázalo se, že jde o mongolského chlapečka, který zůstal chvíli doma sám a odešel z bytu hledat rodiče a babičku s dědou.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: MF DNES

Strážníci se nejprve s dítětem na ulici domlouvali „rukama nohama“. Chlapec ukazoval na zabouchnuté dveře bytového domu.

Když strážníci zazvonili na sousedy, aby otevřeli, hoch hlídku zavedl až do patra, kde stejně jako venku ukázal na dveře.

„Ty byly otevřené a byt za nimi prázdný,“ řekl mluvčí strážníků Jiří Sejkora.

Záhy přišli muž a žena, kteří v bytě našli hlídku s dítětem. Záhy se ukázalo, že jde o prarodiče chlapečka, kteří také pocházejí z Mongolska. Ti se sami spojili s překladatelkou, která situaci pomohla vysvětlit.

Děda s babičkou právě přišli z noční směny, jenže se v práci zdrželi a mezitím matka a otec dítěte odešli na ranní směnu. 

„Chlapec zůstal doma chvilku sám, ale vyběhl ven hledat rodiče a přitom se mu zabouchly dveře bytového domu. Situace se tak vysvětlila a dále se jí bude zabývat sociální odbor,“ dodal Sejkora.

Autor: