iDNES.cz

Novorozeně z Pardubic je mimo ohrožení života, říká nemocnice

  8:28,  aktualizováno  11:09
Pardubičtí policisté od rána prověřují okolnosti nálezu novorozence v kontejneru na směsný odpad. Dítě bylo podle zdrojů MF DNES živé a plakalo. Po nálezu se dostalo do lékařské péče a mělo by být mimo ohrožení života. „Matku novorozeněte se nám podařilo najít za tři hodiny,“ uvedla policie. Právní kvalifikaci zatím nestanovila další informace sdělí v pondělí. Do té doby nebude žádné bližší podrobnosti zveřejňovat.

Díky profesionálnímu zásahu lékaře a zdravotníků záchranné služby a následně odborné péče lékařů pardubické nemocnice se podařilo dítě zachránit a nyní je ve stabilizovaném stavu,“ řekla krajská policejní mluvčí Markéta Janovská. 

Dobrý zdravotní stav miminka potvrdila na sociální síti také pardubická nemocnice. „Extrémně podchlazené, jen pár hodin staré miminko v kritickém stavu, které bylo nalezeno v Pardubicích. Díky bleskovému zásahu lékaře zdravotnické záchranné služby, který mimo jiné pracuje také na ARO Pardubické nemocnice, a díky skvělému profesionálnímu přístupu personálu dětského a novorozeneckého oddělení se miminko podařilo zachránit. Jeho stav je nyní stabilizovaný a děťátko je mimo ohrožení života,“ uvedli zástupce pardubické nemocnice na facebooku.

Policie sdělí další bližší informace až v pondělí. Do té doby nebude žádné bližší podrobnosti zveřejňovat.

Autoři: ,
zpět na článek