Deště podemlely v Pardubicích chodníky, na několika místech se propadly

  12:38
Vydatné deště z víkendu se podepsaly na stavu některých chodníků v Pardubicích. Vymleté díry se objevily i pod silnicemi u pardubického McDonaldu, kam lidé chodí pro rychlé občerstvení.

V Pardubicích vydatné deště na mnoha místech podemlely chodníky. Asfalt se propadl i nedaleko rychlého občerstvení McDonald. | foto: Městská policie Pardubice

Jako v postapokalyptickém filmu se na několika místech Pardubic propadla země. 

Díry v zemi se objevily třeba v parku nedaleko Lonkovy ulice v Polabinách a v Husově ulici. Na konci Prokopova mostu v Polské ulici se zase do země propadla dlažba chodníku a díra v chodníku vznikla i na Palackého třídě jen pár metrů od venkovní zahrádky fastfoodového občerstvení.

„Propadá se nám tu zem, ale nemusíte propadat panice,“ ujišťuje mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora s tím, že za propady chodníků a silnic v posledních dnech může voda z vydatných přívalových dešťů, která podemlela chodníky.

„Ve všech případech strážníci událost zadokumentují, je-li to možné, místo označí a samozřejmě přivolají příslušnou servisní organizaci, která zajistí nápravu,“ dodává mluvčí strážníků.

Kompletní oprava poměrně hlubokých jam je teď na jednotlivých pardubických obvodech.

„Pokud si u nás opravu objednají, zajistíme ji. Zatím jsme v souvislosti s přívalovými dešti zasahovali při standardním odklízení popadaných stromů a větví,“ řekla mluvčí Služeb města Pardubic Klára Sýkorová.

Autoři: ,