Rozsáhlá oprava klíčové křižovatky skončila, Dašická je opět průjezdná

  16:32
Pardubičtí řidiči se konečně dočkali. Téměř po dvou měsících byla ukončena rozsáhlá oprava křižovatky na Dašické ulici a místo je od 6. listopadu opět průjezdné. Nechybělo ale moc a uzavírka se mohla protáhnout.

„Děkuji všem, kdo se zprovoznění křižovatky Dašická podíleli. Byť to je stavba, kterou nemá v gesci město, ale Ředitelství silnic a dálnic, v celém procesu byli důležití i úředníci z městského odboru dopravy. Prosím, neházejme úředníky do jednoho pytle plného negací. Nezaslouží si to. V tomto případě odvedli skvělou práci po pracovní době, tak aby se už v pondělí večer mohlo přes klíčovou křižovatku jezdit,“ uvedl náměstek primátora odpovědný za dopravu Jan Hrabal z ANO.

Podle informací iDNES.cz ale nechybělo mnoho a uzavírka křižovatky se mohla protáhnout klidně o několik týdnů. Ředitelství silnic a dálnic na poslední chvíli sehnalo veškeré potřebné dokumenty, razítka či schválení dopravního značení. Podle tiskového mluvčího ŘSD Jana Rýdla však jde o celkem běžnou situaci.

„Během přejímky se jde velmi přísně po veškerých objektech stavby a technické kvalitě. To je normální na každé stavbě. Pokud by problém existoval, tak bychom dílo nepřevzali. Důležité je, že řidiči mohou po silnici jezdit,“ řekl Rýdl s tím, že harmonogram stavby byl dodržen a ještě došlo ke zrychlení stavby o deset dní.

Klíčová je ale pro řidiče jediná věc. Křižovatka je plně průjezdná a měly by ustat dlouhé kolony, které terorizovaly v podstatě celé město. Průjezd z Polabin centrem na sídliště Dubina, který jindy trvá minuty, se v minulých týdnech během odpolední špičky protáhl klidně na hodinu.

Opravená křižovatka je jednou z hlavních v centru města.

Opravená křižovatka je jednou z hlavních v centru města.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: