Sice pozdě, ale další přivaděč k dálnici D35 je na obzoru

  9:04,  aktualizováno  9:37
Brzy začne výstavba druhého přivaděče k již dokončené dálnici D35. Po zahájení stavby mezi obcemi Časy a Holice se dočkají také obyvatelé Rokytna.

Přípravu stavby obchvatu obce a navazující části k nynější I/35 má na starosti krajská Správa a údržba silnic Pardubického kraje (SÚS PK). Ta v minulých dnech podepsala smlouvu s firmou Strabag, která 4 018 metrů dlouhou silnici postaví za 207 milionů bez DPH.

Odhad silničářů při vypsání zakázky byl jen o cca 7 milionů vyšší. Přivaděč chtělo stavět šest zájemců. Strabag přitom staví i zmíněný přivaděč od Holic, který je v režii státního ŘSD.

Ale stejně jako v případě státu, tak i tato krajská stavba nabrala značné zpoždění. Ještě v roce 2018 Pardubický kraj tvrdil, že stavitele vybere do konce roku 2019, stavbu zahájí na jaře 2020 a dokončí ji v prosinci 2021.

To však byla zprovozněna jen samotná dálnice z Opatovic do Časů bez jakéhokoliv přivaděče. Nákladní a osobní auta tak stále jezdí přes Rokytno po silnici II/298.

Nový obchvat začne na mimoúrovňové křižovatce u Rokytna, které východně obejde a na svém konci se jeho trasa napojí na I/35 mezi Býští a Chvojencem. Součástí stavby jsou i tři křižovatky.

Autor: