Nejlepšími dabéry jsou Bebarová a Novotný, u diváků vítězí Balzerová a Dyk

  19:00
Cenu Františka Filipovského pro nejlepší herečku v dabingu si z Přelouče odvezla Tereza Bebarová, a to za roli Enid Blytonové ve snímku Enid. V kategorii herců zvítězil David Novotný. Porotu zaujal tím, jak předaboval herce Robina Williamse ve filmu Dobré ráno, Vietname.

Cenu Františka Filipovského za dlouhodobé herecké mistrovství v dabingu tentokrát získali hned čtyři herci. Jsou jimi Jana Šulcová, Aranka Lapešová, Jiří Klem a in memoriam Václav Postránecký. Za něj ocenění převzala rodina.

Tuto cenu uděluje od roku 1995 výhradně Prezídium Herecké asociace.

Zájemci měli i letos možnost elektronicky hlasovat a vybrat tak herce, kteří získali Cenu diváků za nejlepší ženský a mužský herecký výkon v dabingu.

Další ocenění

  • Nejlepším dabingový seriál: Vojna a mír, režie: Jiří Kodeš.
  • Cena za mimořádné dabingové zpracování audiovizuálního díla: Avengers: Infinity War, režie:Vladimír Žďánský.
  • Nejlepší dabovaný film pro děti: S láskou Vincent, režie: Martin Těšitel.
  • Cena za překlad a úpravu: Daniel Čáp a Jiří Kodeš za mimořádnou kvalitu překladu a úpravu snímku Dobré ráno, Vietname.
  • Cena za zvuk: Michal Zatloukal, za snímek Ďáblův houslista.
  • Cenu za dlouhodobou mimořádnou dabingovou tvorbu: zvukař Jiří Moudrý.

Pod záštitou Českého filmového a televizního svazu FITES, z. s. letos nejvíce hlasů získali Eliška Balzerová za roli Joan Crawfordové (herečka Jessica Langeová) v seriálu Zlá krev I. a Vojtěch Dyk za roli Grinche v animovaném snímku Grinch.

Zvláštní cenu poroty za dětský herecký výkon v dabingu ve věku do patnácti let, Kouzelný prsten, získal Šimon Fikar za zpívající roli Miguela ve snímku Coco.

Tuto cenu uděluje Herecká asociace a garantem je Ondřej Kepka.

Autor: