Při potyčce u D35 střelili muže do obličeje, pro pomoc si přišel na benzinku

  10:32,  aktualizováno  13:58
U obce Dolní Roveň na Pardubicku poblíž dálnice D35 se dnes střílelo. Podle policie se tam odehrála potyčka mezi dvěma muži, z nichž jeden utrpěl střelné poranění v obličeji. Podezřelého policie zadržela poblíž obce.

Podezřelý je padesátiletý muž, který při konfliktu u dálnice kolem půl deváté dopoledne vystřelil na čtyřiatřicetiletého muže. „Konflikt se stal v poli mezi Dolní Rovní a dálnicí D35. Poškozený potom přišel na čerpací stanici, kde mu zavolali záchrannou službu a následně informovali policii,“ řekla mluvčí krajské policie Iveta Kopecká.

Redakce iDNES.cz obsluhu čerpací stanice kontaktovala, ta se však ke konfliktu odmítla vyjádřit.

Na pomoc postřelenému muži vyjely podle ředitele Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Igora Paara dvě posádky záchranářů. „Muž utrpěl střelné zranění v oblasti obličeje. Ve stabilizovaném stavu a při vědomí byl předán na oddělení emergency pardubické nemocnice. Měl opravdu veliké štěstí,“ dodal Paar.

„Podezřelého muže jsme zadrželi poblíž Dolní Rovně, další informace poskytneme, jakmile to situace dovolí,“ sdělila dále Kopecká.

Důvod konfliktu, který se odehrál poblíž čerpací stanice Shell, zatím policie nezná. „V tuto chvíli žádné bližší informace nemáme, případ je v šetření kriminalistů,“ dodala Kopecká. Policie zatím neupřesnila ani to, z jaké zbraně podezřelý střílel. V příštích dnech se rozhodne o vzetí muže do vazby.

Pátrali po něm policisté i s dlouhými zbraněmi. Na místě byl podle serveru Novinky.cz také vrtulník letecké služby s termovizí.

Policie vyšetřuje potyčku a následnou střelbu u benzinky Shell u dálnice D35.

Policie vyšetřuje potyčku a následnou střelbu u benzinky Shell u dálnice D35.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,