Muž zabil sousedčina útočícího kohouta, pak podřízl i „domluvenou“ kozu

  14:58
Velké sousedské nedorozumění se v tomto týdnu řešilo na zahradě rodinného domu v České Třebové. Na policisty se obrátila vystrašená žena, která našla na pozemku oškubaného kohouta bez hlavy a o několik metrů dál i mrtvou kozu spolu se zakrvácenou mačetou a kabátem.

Případ, jak ho vylíčila policejní mluvčí, zní už od začátku až neuvěřitelně. Vše začalo ve středu, kdy ženě zatelefonoval soused a suše oznámil: „Zabil jsem vám kohouta.“ Poté hned zavěsil.

Podivný hovor se však zakládal na pravdě. Když žena přišla domů, našla na zahradě nejen mrtvého kohouta bez hlavy, ale o několik metrů dál i mrtvou kozu.

Hned poznala, že vražedný nástroj spolu s kabátem opravdu patří sousedovi. Nedokázala si však vysvětlit, proč muž tento čin spáchal. Proto zavolala na linku 158.

„V ten den se policisté na souseda nedozvonili, zkontaktovat ho se nám podařilo až ve čtvrtek, kdy se vše vysvětlilo. Nešlo o žádné vyhrožování a demonstraci násilí,“ uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

Kohout chránil své teritorium

Rodiny totiž mezi sebou nemají u rodinných domů žádný plot. Bylo tak běžné, že se soused se svolením majitelky chodil s dětmi dívat na hospodářská zvířata, což udělal i v osudný den. Jenže poklidná návštěva se změnila ve velmi nepříjemný zážitek. Kohout se nejspíš rozhodl své území bránit, syčel a na „nezvané“ hosty začal útočit. 

Muž začal děti bránit, až kohouta silou odhodil. Jenže ten zřejmě silným nárazem utrpěl zranění a začal se klepat. „Aby malé děti viděly umírat kohouta, to v žádném případě nechtěl. Nechtěl mu ani ublížit, jenže to se stalo. Děti hned odvedl a vrátil se zpět. Aby zvíře netrpělo, vzal nůž a jeho trápení ukončil,“ dodala ke krvavé příhodě Maturová.

Jatka však pokračovala. Muž si vzpomněl, že příteli majitelky nedávno slíbil zabít kozu.

„V minulosti už sousedům na jejich vyžádání jiná zvířata zabíjel, tak svůj slib splnil i tentokrát. Tím, že na pozemku zapomněl krvavý nůž i oblečení, skutečně nikoho vystrašit nechtěl,“ popsala celou situaci policejní mluvčí.

Když muž zjistil, že jde o nedorozumění a kozu majitelka chtěla zabít až později, hned nabídl ženě náhradu škody v peněžní formě nebo nákup nového zvířete.

Policistům má vysvětlení ohledně domluvy o zabití kozy podat ještě zmíněný přítel majitelky. Že se sousedé jen špatně pochopili a jejich vztahy jsou jinak přátelské, umocňuje i tvrzení, že muž se s majitelkou zabité kozy a kohouta domlouvá na opravě domu.

„Chybná komunikace a nešťastná rána zapříčinila předčasnou smrt dvou zvířat, což samozřejmě podezřelého mrzí víc, než podezření z přestupku, ze kterého se nyní zodpovídá,“ dodala mluvčí.

Autor: