Černého pasažéra vyloučili z vlaku, s sebou při tom vzal cizí věci za 50 tisíc

  11:06
Muž bez jízdenky byl v České Třebové vyloučen z vlakové přepravy, s sebou si však při odchodu z vozu přibral cizí kufr a batoh s osobními věcmi za více než 50 tisíc korun. Policie nyní prosí veřejnost o pomoc při pátrání.

Pokud muže na fotografii poznáváte, ozvěte se na tísňovou linku 158, nebo na číslo 974 580 701. | foto: Policie ČR

Vlak s mužem bez jízdenky směřoval z Prahy do Bohumína, když vlakvedoucí narazil na černého pasažéra a ve stanici v České Třebové jej vyloučil z přepravy. Jenže muž neodešel s prázdnou.

„O několik desítek minut později jiná cestující ve vlaku zjistila, že jí po chvilkové nepřítomnosti chybí zavazadla. Konkrétně cestovní kufr a batoh,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Kopecká.

VIDEO: Černý pasažér vypadl po hlavě na chodník, předtím zranil revizora

V nich měla žena osobní i pracovní věci včetně notebooku za více než 50 tisíc korun. Když to vlakvedoucímu řekla, ten si vybavil, že zavazadla měl u sebe muž, kterého vysadil z vlaku.

„Vlakvedoucí okamžitě kontaktoval policii a pracovníky nádraží v České Třebové. Rozjelo se pátrání po podezřelém muži, ale s ohledem na časovou prodlevu se jej nepovedlo najít,“ řekla Kopecká.

Policie ČR se případem zabývá již od začátku letošního roku. Dosud se jí zloděje nepodařilo vypátrat, má však k dispozici záběry z kamer a prosí veřejnost o pomoc.

„V době činu byl muž zanedbaného vzhledu a není vyloučeno, že jde o bezdomovce, který takto cestuje po republice. Pokud muže na fotografii poznáte nebo víte, kde se zdržuje, ozvěte se policistům na tísňovou linku 158 nebo přímo na služebnu v České Třebové na číslo 974 580 701,“ dodala Kopecká.

Autor: