iDNES.cz

Kvůli chybě dělníka kapala z mostu tmavá emulze, řidiči mají kropenaté vozy

  14:34
Vozy asi dvaceti řidičů poškodil dělník, který ve středu při stavbě mostu v Pardubicích nalil na mokrou vozovku čerstvý asfalt. Vzniklá emulze totiž začala prokapávat na silnici vedoucí pod mostem. Na laku projíždějících vozů se tak během okamžiku objevily tmavé tečky a šmouhy.

Z pod mostu odjížděla auta se skvrnami a šmouhami. | foto: Městská policie Pardubice

Událost se stala u kruhového objezdu poblíž pardubického Lidlu.

„Nový asfaltový postřik se spojil s kapkami vody a nedokončeným odvodňovacím zařízením začal prokapávat na vozovku pod mostem, kde projížděla auta,“ uvedla Petra Havrlantová, mluvčí stavební společnosti Skanska, která opravu mostu provádí.

Emulze na projíždějící vozy kapala ve středu ráno od půl sedmé. Na událost upozornili až sami rozzlobení řidiči, kterým firma znečistila auto. 

Za znečištění aut mohla asfaltová emulze prokapávající z povrchu opravovaném mostu u Parama.

Za znečištění aut mohla asfaltová emulze prokapávající z povrchu opravovaném mostu u Parama.

„Sjezd z Hradubické ulice do centra u Parama jsme zhruba na deset minut uzavřeli, aby stavební firma mohla vytékající hmotu odstranit,“ řekl mluvčí městských strážníků Jiří Sejkora.

Firmě se podle její mluvčí přihlásily zhruba dvě desítky poškozených řidičů. Dalším očistili auta pracovníci stavby, někteří řidiči měli zájem pouze o čisticí prostředky s tím, že si vůz očistí sami.

„S dotčenými řidiči, kteří se na nás obrátili, jsme neprodleně začali řešit následky této události. Poškozeným jsme se samozřejmě omluvili a poskytli jim veškeré potřebné informace k postupu ohledně uplatnění škody, které budeme řešit přes pojišťovnu,“ řekla Havrlantová.

Poškozených možná ještě přibude, na tmavých autech nemusely být skvrny patrné ihned po průjezdu a řidiči si jich mohli všimnout až později.

„Událost jsme zaevidovali a poškozeným řidičům jsme dali kontakt na člověka, který s nimi bude tuto událost řešit,“ řekla policejní mluvčí Eva Maturová.

Autor:
zpět na článek